A különböző országok minimálbére

Találtam egy jópofa kis grafikont a különböző országok minimálbére van feltüntetve 1999-ig visszamenőleg. Nagyon érdekes, hogy hol mennyi a nettó bér minimum. De az is nagyon jól megfigyelhető, hogy hol mekkora változás volt az elmúlt 17 év során. Azt hiszem, mondanom sem kell, hogy Magyarország a grafikon alján helyezkedik el, alulról Románia, felülről Csehország között. De szerintem az sem lesz újdonság, ha azt mondom, hogy a Magyarországi nettó bér 1999-től napjainkig majdhogynem egy szabályos vízszintes vonal, sajnos. Az árak nőnek, a fizetések nem. A legnagyobb összegű minimálbért Luxemburgban adják, jelenleg 1922,96 Euro. De ugyanitt figyelhető meg a legnagyobb emelkedés is. A második helyen Írország helyezkedik el, ahol jelenleg 1546,35 Euro a minimál bér. Rosszul írtam az imént, ez nem a nettó bér, hanem a bruttó. A grafikonban csak bruttó összegek szerepelnek. Harmadik helyen Hollandia van, jelenleg 1537,2 Euróval. Mi alulról vagyunk a harmadik helyen, jelenleg 350,09 Euro a magyar minimálbér, 1999-ben pedig 89,15 Euro volt.